ثبت نام دعای حرز شرف شمس در سال ۱۴۰۰


تاریخ :آوریل 28, 2021 | نویسنده : hamid-azar | موضوع :سرکتاب با قرآن

سلام به همه دوستان و کاربران سایت این اپلای

من(حمید آذر) هر ساله سنگ شرف شمس را در روز نوزدهم فروردین حکاکی میکنم. که تا الان ۹ ساله که دارم حکاکی سنگ شرف شمس را انجام میدهم. امسال قصد حکاکی روی سنگ شرف شمس را ندارم

امسال سنگ شرف شمس حکاکی نمیکنم. به چند دلیل

۱٫ قیمت سنگ اصلی گران تر شده و یا سنگ اصل زیاد گیر نمیاد .الان هر چی توی بازاره سنگ چینی و غیر اصله

۲٫ خیلی از دوستان به اشتباه فکر میکنند سنگ باید به نام زده شود در صورتی که سنگ را به نام نمیکنند.و کسانی که ادعا میکنند سنگ به نام میکنید , دروغی بیش نیست

۳٫ اندازه های سنگ همه  یکسان نیست ریز و درشت زیاده و به خاطر همین ما مجبوریم همه مدل بخریم به علت عمده خریدن و  خیلی ها از اندازه آن شاکی میشوند

۴٫ افرادی که در زندگیشان سحر و جادو دارند و یا بستگی شدید دارند و یا با چشم و نظر و حرف مردم بسته میشوند چه سنگ شرف شمس چه هر دعای دیگه ای تهیه کنند و هزینه کنند نتیجه ای نمیگیرند. مگر اینکه ابتدا سحر و جادو و بستگی خود را رفع و باطل کنند

پس چه باید کرد؟

برای اینکه همه مشکل بالا رفع بشه و کاربران عزیز نتیجه بیشتری بگیرند.من امسال دعای حرز شرف شمس را به همراه طلسم شرف شمس در کاغذ زرد با جوهر روحانی مینویسم و در کنار ان دو تا دعای باطل سحر غسلی هم ارائه میدهم

برای چه این کار را میکنم؟

۱- چون میتوانم این حرز شرف شمس را به نام شخص بنویسم و یک خط از حاجت شخص را هم در این دعا نوشته میشود

۲- اعتبار این دعا یک سال است و شخص نتیجه قوی تری میگیرد

۳- قبل از اینکه دعا را همراه خود کند دو تا دعای باطل سحر غسلی هم نوشته میشود و باید چند روزی ابتدا  غسل کند تا بدترین سحر ها از جمله  یهودی و صبی و جادوی سیاه و سحر تفریق و ربط و سحر الخداع والتخییل و سحر جنون و سحر الخمول و سحر الهواتف و سحر المرض و سحر محبه همه را به راحتی بین سه تا هفت روز از بین میرود و کاملا پاکسازی میشوید. و بعد از ان حرز شرف شمیس را یک سال همراه خود میکنید که به نام شماست و با حاجت مخصوص شما که این عمل خیلی قوی تر عمل خواهد کرد

پس امسال در روز ۱۹/۱/۱۴۰۰  نوزدهم فروزدین سال هزار و چهارصد دو تا دعای باطل سحر غسلی و یک حرز شرف شمس نوشته خواهد شد و برای شما ارسال میشود که هم خیال بنده راحته و هم خیال شما که با این حرز جواب قطعی خواهید گرفت.ولی باز هم عرض میکنم که این دعا یک ساله است و باید در آخرین چهار شنبه اسفند امسال در اب روان قرار دهید.

دوستانی که تمایل دارند این حرز شرف شمس در روی کاغذ زرد به همراه دو تا دعای باطل سحر غسلی را سفارش دهند باید در ساعات ۸ صبح الی ۱۸ عصر با شماره تماس۰۹۹۱۶۷۷۷۶۳۱ و تماس بگیرند و سفارش دهند

کسانی که سفارش میدهند باید نام و نام مادر و نام پدر و سن و آدرس دقیق خود و یک خط از حاجت خود را بگویند و بعد از نوزدهم برای آنها ارسال خواهد شد

توضیحاتی در مورد شرف شمس

آداب نوشتن و خواندن دعا و طلسم شرف الشمس

نوشتن شرف الشمس همراه با رعایت آداب خاصی توصیه شده که از این میان می توان به :

انجام غسل مستحبی با نیت روز شرف الشمس در بامداد آن روز و بعد از خواندن نماز صبح

پوشیدن لباس هایی به رنگ روشن (سفید و زرد طلایی) و عدم استفاده از لباس های مشکی و تیره

استفاده از شمع و بخورات خوشبو و عود حین انجام اعمال

رو به قبله بودن و تلاوت سوره های مبارکه قدر، شمس، نور، واقعه

در صورتی که انجام دهنده اعمال روز شرف الشمس از لحاظ معنوی دارای مراتب و درجات عالیه باشد اثرات آن دعا و یا انگشتری بیشتر می شود.

دارنده دعای شرف الشمس دو رکعت نماز به نیت سلامتی حضرت ولی عصر (عج) خوانده و در پایان نماز ۱۹ مرتبه ) بسم الله الرحمن الرحیم ( و ۱۹ مرتبه صلوات بفرستد و سپس سوره های مبارکه بالا را تلاوت نماید و به فقیری کمک کند.(زکات دهد)

و سپس دعا و حرز شرف الشمس را روی کاغذ با زعفران، گلاب و مشک بنویسید. حاجت مد نظرتان را زیر دعا بنویسید و بعد کاغذ طلسم شرف الشمس را لای قرآن قرار بدهید. می‌توانید حرز و طلسم شرف الشمس را روی کاغذهای کوچک بنویسد و با خودتان در منزل یا در سفر داشته باشید یا می‌توانید آن را به اقوام و دوستان خود هدیه بدهید. البته حتما باید باشد که حرز و طلسم شرف الشمس باید به نام آن فرد مورد نظر باشد.

بهتر است دعای شرف الشمس هر ساله تجدید شود و یا روی اثر حکاکی آن مجدد خراشانده شود و تازه گردد.

شایان ذکر است که خیلی از افراد هر ساله اثرات مطلوبی از انگشتر و یا دعای شرف الشمس مشاهده نموده و به خیلی از حوائج مهم خود با توکل بر خدا و توسل به ائمه معصومین (ع) رسیده اند.

در حقیقت بهترین و آسان ترین راه استفاده از شرف الشمس نیز همین است.

دعای شرف الشمس:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اَللّهُم اِنّی اَسئَلُکَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِکَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقَّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی ه‍ِی کالکَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمکَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.

داستان و ماجرای پیدایش سنگ شرف الشمس

در زمینه تاریخچه و داستان پیدایش سنگ شرف الشمس اطلاعات دقیقی در دسترس نیست البته در اکثر منابع اسلامی آن را منتسب به امام علی علیه السلام دانسته اند و به نظر می رسد اول دعای شرف الشمس بوده و بعد سنگ عقیق زرد به همراه دعا که به سنگ شرف الشمس معروف شده. گفته می شود متن طلسم یا حرز شرف السمش ترکیبی از اسامی اعظم خداوند در کتب برجسته آسمانی قرآن، انجیل و تورات است. پس دانستن معنی و تفسیر شرف الشمس به ما کمک میکند تا بیشتر بدانیم.

در تایید این موضوع باید به داستان حضرت سلیمان هم توجه نمائیم، همانطور که همه می دانیم همه ملک سلیمان را خداوند در انگشتر او قرار داده بود، هرگاه سلیمان آن در دست مى گذاشت تمامى جن و انس و شیاطین و همه پرندگان و وحوش به نزد وى حاضر گشته و از او اطاعت مى کردند . باد مأمور حمل تخت او بود و همه شیاطین و انسانها و پرندگان و چهار پایانى که تحت اوامرش بودند همگى آنها را جابه جا مى نمود.

 معنی دعای شرف الشمس چیست؟

دعای شرف الشمس از علوم غریبه است و در علوم غریبه به آن توصیه شده است و به همین دلیل هم معنی دقیق اشکال و حروف آن بر همگان مشخص و مغهوم نیست، برخی می گویند نوشته شرف شمس شامل ۷ اسم اعظم خداوند است (یا فرد، یا جبار، یا شکور، یا ثابت، یا ظهیر، یا خبیر، یا زکی) برخی دیگر حکاکی شرف الشمس را شامل ۵ اسم اعظم خداوند کلمات مبارکه « الله ؛ جمیل ؛ رحمن ؛ مومن ؛ نور » دانستند در رمز گشایی دیگر شرف الشمس را تشکیل شده از سیزده اسم اعظم خداوند دانستند:
پنج  اسم اعظم از قرآن کریم
چهار اسم اعظم از تورات
چهار اسم اعظم از انجیل
که به حروف ابجد نوشته می‌شوند.
برخی دیگر بر این باورند که شرف شمس امضاء رمزی مولا علی (علیه السلام) است که این موضوع در کتاب «جنه‏الوافیه» مشهور به «مصباح کفعمی» آمده است.

معنی دعای شرف الشمس چیست؟

کفعمی در حاشیه کتاب می‏نویسد: «در بعضی از کتاب‏های علمای شیعه دیدم که این شکل از امیرالمۆمنین (علیه السلام) نقل شده است که وقتی عازم جهاد بود در بین راه که استراحت می کردند این شکل ها را بر روی سنگی حک کرد و فرمود: این رمز پیروزی ماست. به نظر می‏رسد بیان چنین نقلی محکم نیست؛ چون سند این روایت تا امیرالمۆمنین(علیه السلام) ذکر نشده است.

برخی به ثبت نام موکل شمس را قبول دارند برخی می گویند دعای شرف شمس روی انگشتر حضرت سلیمان (علیه السلام) همراه با عبارت لااله الالله الملک الحق المبین ویا الملک لله حک شده بوده ولیکن عظمت شرف شمس و آداب نوشتاری باطنی آن بالا تر از همه اینها است و حک کردن یا نوشتن آن کار هر کسی که واقف به علوم غریبه نیست نمی باشد، در سال یکبار شرایط مهیا میشود تا موکلین خورشید به زمین بیایند و خورشید در بهترین موقعیت خود در کل کهکشان ها قرار گیرد تا خورشید در آن زمان نسبت به سایر کواکب روی زمین قدرت بیشتری داشته باشد.

 شرف الشمس در نگاه فقها و بزرگان

مرحوم شیخ بهائی در کتاب سرّ المستتر می گویند: که شرف الشمس را باید در روز ۱۹ حمل که مطابق با روز ۱۹ فروردین است، از طلوع آفتاب تا ظهر بر عقیق زرد و در صورت عدم امکان بر کاغذ زردی نوشته و با خود حمل نماید.

در کتاب (جنه‏الوافیه) مشهور به «مصباح کفعمی» آمده است: این حروف (دعای شرف شمس) شکل اسم اعظم است، سپس در حاشیه کتاب یاد شده می گوید: در بعضی از کتاب های شیعه دیدم که از امیر المؤمنین (ع) نقل شده است.(بحارالانوار، ج ۵۴، ص ۲۲٫)

در کتاب «هزار و یک نکته»، نکته ۹۷۷، تألیف آیت الله حسن زاده آملی نیز مطالبی راجع به شرف شمس آمده است.

در کتاب ریحانه الادب هم ذیل نام “ابو البدر” از عالمان قدیم شهر اردبیل ، به نقل از او شرح مفصلی در باره شرف الشمس و حروف آن و اشعاری که به امام علی در مورد این حروف منسوب است و طرز نوشتن این حروف داده است.( ۱٫ ریحانه الادب، ، مدرس تبریزی ، ج۷ ، ص۲۳-۲۴،چ چهارم، تهران،خیام، ۱۳۷۴)

در کتب قدیمی مثل «السحاب اللئالی» تالیف سید عبدالله بوشهری آمده، شرف الشمس از علوم غریبه است و در دفع فقر و بیماری ها و حفظ صاحب آن از گزند جانوران و ایمنی از بلایا و کسب عزت و بزرگی تاثیر دارد.

علامه حسن زاده آملی ( حفظه الله ) می نویسد :

چون شمس در هر دوره به حرکت خاصه خود به ۱۹ حمل رسد، و آن در هر سال شمسی مطابق با ۱۹ فروردین ماه شمسی خواهد بود، در آن یک شبانه روز ، حروف عالیات شرف شمس را که هفت و سیزده اند ، بر نگین انگشتری حک کنند.و چنان انگشتری مزین به شرف شمس را نزد خواص شرفی خاص است .دروس هیئت و سایر رشته های ریاضی ج۱-ص۷۱٫

  ابوریحان بیرونی در کتاب التفهیم در باب « در احکام نجوم » فصل « بهرهای (بهره ها ) ستارگان اندر بروج » زیر عنوان «شرف و هبوط ستارگان کدامند ‌‌» مطالبی را در خصوص شرف سیارات نوشته است .

براساس جدول کتاب التفهیم شرف شمس هنگامی است که خورشید ۱۹ درجه در برج حمل باشد.

در میان عامه مردم هم این روز، روزی است که موکلان خورشید به زمین می آیند و چند ساعتی را در زمین می گذرانند. ساعت هایی که برای اهل زمین، از جمله خوش یمن ترین ساعت ها سال است.

 نکات مهم درباره شرف الشمس

هنگام حکاکی دعا و حرز شرف الشمس این نکات را بخاطر داشته باشید:

  • آداب عمومی اذکار مانند طهارت، توجه و غیره رعایت شوند.
  • حتماً در وقت شرف شمس نوشته شود.
  • با گلاب و زعفران بر روی نگین زرد یا ورق طلا یا کاغذ زرد حک و نوشته شود.
  • اگر از نگین استفاده میکنید سعی کنید بهتر است هر سال در ساعت ذکر شده و با آداب کامل بوسیله یک سوزن روی نقش کنده شده را دوباره خراش دهید.
  • اگر روی کاغذ نوشتید آن را باز نکنید و به کسی نشان ندهید و در آخرین چهارشنبه سال به آب روان بسپارید.

لوح شرف الشمس

در هیچ یک از کتب قدیمی (دو کتاب اول) نام “شرف الشمس” و یا لزوم نوشتن آن بر روی سنگ، کاغذ و پارچه زرد مشاهده نشده و بنظر می رسد این درهم آمیختگی توسط علمایی که دستی در فقه و نجوم داشته اند، ایجاد شده است؛ چرا که در تاریخ ۱۹ فروردین که خورشید در ۱۹ درجه برج حمل قرار می گیرد، قدرت خورشید به بالاترین حد خود رسیده و حالتی معادل شب قدر، برای خورشید ایجاد می گردد که نام آن را شرف الشمس گذاشته اند و به علت زردرنگ بودن خورشید نیز توصیه به حک حرز بر روی اشیای زرد شده است. اما لازم است بدانید که از قدیم الایام حرز شرف الشمس را بر روی سنگهای گران قیمت همانند یاقوت سرخ انجام می دادند و امروزه، یکی از دلایل حک بر روی عقیق زردرنگ، ارزان بودن آن است.

خواص شرف الشمس:
اکثر علما خواصی از جمله حفاظت جان، افزایش رزق و روزی و برکت یافتن آن و رفع انرژی های منفی (چشم زخم) را برای شرف الشمس ذکر نموده اند. علاوه بر این حک بر روی سنگ های زرد باعث تاثیر بر چاکرای شبکه خورشیدی و تاثیر بر روی سیستم گوارش و پاکسازی بدن از سموم به واسطه تاثیر بر کبد می گردد. حک بر سنگهای پرتقالی و قرمز، بر روی بیماری های زنانه و مردانه و نیز کلیه ها موثر است. حک بر روی سنگهای بنفش بر روی غده هیپوفیز و مغز اثرگذار است. حک بر روی سنگ های آبی بر روی ریه ها بسیار موثر می باشد.

باورهای غلط درباره شرف الشمس:
– حتما باید بر روی سنگ زرد حک شود: همان طور که ذکر شد این امر ضروری نیست و بر روی هر سنگی می توان حک کرد و سنگ های گران قیمت خصوصا عقیق اصل یمنی توصیه می گردد.

– سنگ شرف الشمس اگر به نام نباشد بی فایده است: مسلما اگر حرز سنگ به نام فرد نوشته شود، خیلی بهتر است اما بدون ذکر نام نیز دارای خواص خود می باشد.

– روز واقعی شرف الشمس، در اردیبهشت است نه فروردین: چند سالی است این باور رواج پیدا کرده لیکن با توجه به تفاوت صورت فلکی و بروج فلکی، روز مخصوص حک حرز شرف الشمس، همان ۱۹ فروردین می باشد و چرخش صور فلکی ارتباطی به بروج فلکی ندارد.

– شرف الشمس هر سال باید تجدید شود: اگر حک حرز شما به صورت عمقی بوده و تا سال بعد پاک نشده است نیازی به تجدید نیست؛ اما اگر پاک شده آن را تجدید نمایید و بهتر است تجدید کردن حرز هم توسط فردی آگاه انجام شود. تجدید نیز در روز ۱۹ فروردین باید صورت پذیرد.

پیوند پایدار
برچسب ها :

پاسخ دهید

دیدگاه شما

*

code
© تمامی حقوق برای سرکتاب با قرآن آنلاین محفوظ می باشد - ترجمه شده توسط : ماندگار وب