دعای گنج شب برای حل مشکلات و بیماری‌ها،زیاد شدن روزی و . . .

نویسنده مقاله:حمید آذر

از سایت https://citar.ir

دعای گنج شب یکی از معروف‌ترین و مؤثرترین دعاهای شیعیان است که به حضرت مهدی (عج) توصیف شده است. این دعا در شب پنجم ماه مبارک رمضان تا شب هشتم به شدت توصیه شده است و می‌تواند برای حل مشکلات و بیماری‌ها، زیاد کردن روزی و رفع نومیدی و افسردگی بسیار مؤثر باشد.

دعای گنج شب یکی از معروف‌ترین دعاهایی است که در کشورهای اسلامی مخصوصاً در ایران برای حل مشکلات و رفع موانع استفاده می‌شود. این دعا به دلیل قدرت بالایی که دارد، به عنوان یکی از دعاهای پرکاربرد در سحر و جادو شناخته شده است.

به طور کلی، مردم با خواندن این دعا سعی می‌کنند که از طریق استفاده از نام و صفات الهی و حضرت امام علی (ع) برای شکستن سحر و جادو، حفظ سلامتی، رفع مشکلات و یافتن راه حل‌هایی برای مشکلات خود استفاده کنند.

به طور خاص، برخی از کاربردهای دعای گنج شب شامل موارد زیر می‌شود:

    رفع مشکلات مالی و اقتصادی

    رفع مشکلات روحی و روانی

    رفع مشکلات خانوادگی و زناشویی

    رفع مشکلات مربوط به سلامتی و درمان بیماری‌ها

    رفع مشکلات تحصیلی و شغلی

لازم به ذکر است که به دلیل معنویت داشتن این دعا، نباید به دنبال حل مشکلات خود تنها با خواندن دعا باشید و همچنین در هر موردی باید نیز تلاش‌هایی برای حل مسئله انجام داد.

دعای گنج شب از نظر متنی مربوط به امام زمان (عج) است. اما برخی افراد این دعا را برای حل مشکلات و برآورده شدن حاجات به امام علی (ع) نیز می‌نویسند. بنابراین، می‌توان گفت که هر دو امام زمان و امام علی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چطوری و چه زمانی  از این دعا باید استفاده کرد؟

از دعای گنج شب در مواقعی استفاده می‌شود که نیاز به حل مشکلات و برطرف کردن مشکلات پیش آمده در زندگی دارید. همچنین می‌تواند در مواردی که با مشکلات جسمی و روحی مواجه هستید، مانند بیماری‌های جسمی و روحی و یا مشکلات روحانی و معنوی، مفید باشد.

این دعا به صورت روزانه و در هر زمانی قابل استفاده است. بهتر است پس از نمازهایی که مومن انجام می‌دهد، مثل نماز صبح و عصر، از این دعا استفاده کنید. همچنین در مواقعی که نیاز به حل مشکلی خاصی دارید، می‌توانید این دعا را بخوانید و از توانایی آن برای حل مشکلات خود بهره‌مند شوید.

در زیر دو تا دعای معروف گنج شب  که یکی برای رفع مشکلات روابط زن و شوهر و  دعای ابطال سحر و جادو را در این مقاله براتون توضیح میدم.

برای رفع کدورت و رفع مشکلات عاطفی زن و شوهر

بعد از نماز صبح و ظهر و عصر دعای زیر را یک بار بخوانید به مدت ۷ روز کامل

متن دعا این است

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

اللَّهُمَّ اِنَّا نَجْعَلُکَ فِی نُحُورِهِمْ وَنَعُوذُ بِکَ مِنْ شُرُورِهِمْ

اللَّهُمَّ اِنَّا نَعُوذُ بِکَ مِنْهُمْ وَنَعُوذُ بِحَضْرَتِکَ مَنْ شَرَّ خَلْقِکَ اَجْمَعِینَ

اَللَّهُمَّ اِنِّی اَسْاَلُکَ بِرَحْمَتِکَ الَّتِی وَسِعَتْ کُلَّ شَیْءٍ وَ بِقُوَّتِکَ الَّتِی قَهَرْتَ بِهَا کُلَّ شَیْءٍ وَ خَضَعَ لَهَا کُلَّ شَیْءٍ وَ بِجَمِیْلِ اَسْمَائِکَ الَّتِی لَا تُرَدُّ بِهَا دَعْوَهُ مُسْتَجِیبٍ وَ بِذُنُوبِی الَّتِی لَا یَغْفِرُهَا غَیْرُکَ وَ لَا یَکْشِفُهَا غَیْرُکَ وَ لَا یُعْطِیهَا غَیْرُکَ فَاَسْئَلُکَ بِحَقِّ هَذَا الْقُرْآنِ وَ بِحَقِّ مَنْ اَرْسَلْتَهُ بِهِ وَ بِحَقِّ جَمِیْعِ اَسْمَائِکَ وَ صِفَاتِکَ وَ بِحَقِّ سَیِّدِنَا مُحَمَّدٍ صَلَّی اللّٰهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ وَ بِحَقِّ عَدَدِ خَلْقِکَ وَ رِضَا نَفْسِکَ وَ جَمِیْعِ آیَاتِ کِتَابِکَ وَ بِحَقِّ الْمَلَکِ الْمَوْکَلِ عَلَیْکَ یَا ودود یا ودود یا ودود، اَنْ تَحْرِقَ قَلْبَ (۱) (فلان زاییده فلان) وَ تَجْعَلَ قَلْبَهَا عَلَیْ (۲)(فلان زایید فلان) وَ تَخْرُجَ مِنْهُ الْمَحَبَّهُ بِیَدِ (۳)(فلان زاییده فلان) وَ لَا تَخْرُجَ مِنْهُ الْمَحَبَّهُ بِیَدِ غَیْرِ(۴) (فلان زاییده فلان) اِلَّا بِعَفْوِکَ وَ رَحْمَتِکَ یَا اَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ.

در قسمت فلان زاییده فلان شماره ۱ باید اسم همسرتان و مادر همسرتان را بگوید

در قسمت فلان شماره ۲ نام خودتان و مادرتان را بگویید

در قسمت فلان شماره ۳ و ۴ هم نام همسر و مادر همسرتان را بگویید

خواندن دعای گنج شب به تنهایی هم می‌تواند مفید باشد، اما برای اثر بخشی بیشتر، معمولاً توصیه می‌شود که در کنار آن اقدام به انجام عملیاتی مرتبط با آن دعا کنید. برخی از این عملیات می‌تواند عبارت باشد از:

**    تلاوت سوره های مشخص: برخی از مردم اعتقاد دارند که تلاوت سوره های خاصی، مثل سوره یاسین یا سوره مبارکه آل عمران، در کنار دعای گنج شب، تأثیر قابل توجهی دارد.مثلا برای دعای بالا قبل ان ایه ۶۳ سوره انفال را سه بار و بعد از دعای گنج شب ۳ بار سوره حمد بخوانید

**    نوشتن دعای گنج شب: یکی از روش‌های موثر برای تقویت تأثیر این دعا، نوشتن آن بر روی یک قطعه کاغذ و حفظ آن است. به این صورت که شما باید دعای گنج شب را در قالب یک نامه به امام زمان بنویسید و آن را برای خود و یا برای دیگران که نیازمند دعای محبت زن و شوهر هستند بدهید و هم بخوانند

   ** نوشتن دعا و حل کردن آن با اب و خوراند ان به همسر ,این روش به عنوان یکی از روش‌های موثر در محبت زن و شوهر در فرهنگ‌های مختلف وجود دارد. برخی از افراد، خوراندن دعا را با همراهی دعای گنج شب، به عنوان یکی از عملیات مرتبط با این دعا، مورد استفاده قرار می‌دهند.

مهم است بدانید که برای اثر بخشی بهتر این عملیات، اعتقاد، انرژی مثبت، و تمرکز بالا بسیار حائز اهمیت است.

روش استفاده از دعای گنج شب برای ابطال سحر و جادو

در این روش باید شب چهارشنبه تا شب جمعه و هر شب بعد از نماز مغرب رو به قبله یک کاسه پر از اب و گلاب تهیه و شروع به خواندن سوره یس کنید

در یس هفت بار نام مبین ذکر شده.شما به هر مبین که رسیدید دعای گنج شب را یک بار بخوانید

متن دعای گنج شب برای ابطال سحر و جادو به صورت زیر است:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَاحْشُرْنِی بِذَلِکَ الصَّلَاهِ الَّتِی هِیَ لَطِیفَهٌ وَلاَ غَیَابَ فِیهَا عَنْ گَائِنِهَا وَلاَ رَادَّ عَنْ مَرَادِهَا وَلاَ مَحْجُوبٌ عَنْ شَفَاعَتِهَا إِلاَّ غَرِیبٌ حَیرَانٌ، یَا ذَا الجَلاَلِ وَالاِکرَامِ.

اللَّهُمَّ اِنِّی اَسْئَلُکَ بِجَمِیْعِ اَسْمَائِکَ الحُسْنَی وَجَمِیْعِ صِفَاتِکَ العُلْیَی، اَنْ تُصَلِّیَ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَتَحْفَظَنِی مِنْ کُلِّ مَا یُؤْذِینِی فِیْ دِینِی وَدُنْیَا وَآخِرَتِیْ، وَتَقَبَّلَ مِنِّی الطَّاعَهَ وَالعِبَادَهَ وَالتَّوْبَهَ، وَالصِّدْقَ وَالصَّبْرَ، وَالاِخْلاَصَ وَالسِّرَاءَ فِی الدُّنْیَا وَالآخِرَهِ، وَتَجْعَلَنِیْ مِنَ الرَّاضِیْنَ بِقَضَائِکَ وَالمُسْتَسْلِمِیْنَ لِأَمْرِکَ.

اللَّهُمَّ اِنَّا نَسْأَلُکَ بِحَقِّ هٰذَا الدُّعَاءِ الَّذِی بَلَّغْتَنَا مِنْهُ، وَبِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ الَّذِینَ لَمْ یَرْضَوْا عَنْ تِلْکَ الْبِدْعَ الَّتِی اُحْدِثَتْ فِی دینِ الْحَقِّ، وَاعْتَدَتْ بِهِ عَلَى مُصْطَفَى الْمُجْتَبَى صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَآلِهِ، وَلَمْ یَزَلْ بِهِمْ آثارُهَا مَدْفُونَهً فِی الْأَرْضِ حَتَّى ظَهَرَ السَّهْرُ فِی اللَّیْلِ الْمُظْلِمِ، اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى جَمِیْعِ أَنْبِیَائِکَ وَرُسُلِکَ، وَعَلَى مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ الْمُجْتَبَیْنَ الطَّاهِرِینَ الْأَخْیَارِ الصِّدِّیقِینَ الشُّهَدَاءِ الصَّالِحِینَ، وَعَلَى صِحَابَهِ النَّبِیِّ الْمُرْتَضَى صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِمْ أَجْمَعِینَ، وَعَلَى أَئِمَّهِ الْهُدَى وَالنُّورِ وَالسَّبْطِ الْمُصْطَفَی مِنْ آلِهِ صَلَوَاتُ اللَّهِ وَسَلامُهُ عَلَیْهِمْ أَجْمَعِینَ، وَعَلَى الْمُؤْمِنِینَ وَالْمُؤْمِنَاتِ وَعَلَى مَوْلانَا صَاحِبِ الزَّمَانِ عَجِّلِ اللَّهُ تَعَالَى فَرَجَهُ الشَّرِیفَ

پس از خواندن سوره یس به روش بالا، سه بار آیه‌ای از قرآن کریم باید با تمرکز خوانده شود. چون متن دقیق این سه آیه یا سوره تعیین نشده است، برخی از مراجع معتبر این روش را با خواندن سوره‌ی فاتحه، سوره‌ی توحید و سوره‌ی اخلاص پیشنهاد می‌کنند. اما اگر آیه‌ی خاصی در نظر دارید، می‌توانید آن را هم استفاده کنید.

علاوه بر روش های بالا، برخی از افراد از روش‌های دیگری نیز برای استفاده از این دعا برای حاصل کردن حاجتشان استفاده می‌کنند. یکی از این روش‌ها، نوشتن دعای گنج شب بر روی یک کاغذ سفید و قرار دادن آن در ظرفی شیشه‌ای پر از آب است. سپس ظرف را در محلی خاصی قرار داده و به مدت ۴۰ روز هر روز برای ۱۰۰ بار دعای گنج شب را با توجه به قبلی خوانده و در آخر ظرف را خالی کرده و کاغذ را به آتش می‌اندازند.

یکی از روش‌های دیگر استفاده از این دعا، خواندن آن در مکانی خاصی از جمله قبر امام علی علیه السلام، حرم امام رضا علیه السلام، حرم حضرت معصومه سلام الله علیها و … است.

مهم‌ترین نکته این است که در هر روش استفاده از این دعا، باید با ایمان، خشوع و صداقت انجام شود

پاسخ دهید

دیدگاه شما

*

code
© تمامی حقوق برای سرکتاب با قرآن آنلاین محفوظ می باشد - ترجمه شده توسط : ماندگار وب